― Reklama ―

spot_img

Sekrety powstania giganta internetowego – Google: Wszystko co musisz wiedzieć

Historia powstania Google Data założenia firmy Google Firma Google została założona 4 września 1998 roku przez dwóch studentów Uniwersytetu Stanforda, Larry'ego Page'a i Sergey'a Brin'a. Po...
Strona głównaPoradnikiZdrowieJak leczyć zapalenie spojówek? 10 domowych sposobów.

Jak leczyć zapalenie spojówek? 10 domowych sposobów.

Zapalenie spojówek to rodzaj infekcji dotykającej oczy, która może wystąpić zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, spowodowanej przez bakterie, wirusy lub z powodu alergii. Jest to drażniące i nieprzyjemne uczucie w oczach, któremu towarzyszy zaczerwienienie, łzawienie oczu, swędzenie, obrzęk, uczucie ciała obcego w oczach, pieczenie itp. Zarówno infekcje wirusowe, jak i bakteryjne są wysoce zakaźne i w okresie zakażenia należy unikać kontaktu osobistego.

Chociaż czerwone oczy spowodowane reakcjami alergicznymi nie są zaraźliwe, zaleca się, aby trzymać się z dala od możliwych alergenów. W przypadku zauważenia poważniejszych objawów, takich jak zmienione widzenie, wrażliwość na światło, ból itp. zaleca się natychmiastową konsultację z lekarzem. Jednak w większości przypadków czerwone oczy można leczyć w zaciszu własnego domu. Wymienione poniżej 10 domowych sposobów na zapalenie spojówek.

Nagietek.

Nagietek to popularne zioło, które ma właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. W rezultacie może pomóc w leczeniu zapalenia spojówek poprzez zwalczanie infekcji. Pomaga również łagodzić podrażnienia i dyskomfort oczu dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym.

Weź kubek ciepłej wody i dodaj do niej około 2 łyżeczki suszonego nagietka. Pozostawić do ostygnięcia, a następnie odcedzić płyn. Roztwór ten może być stosowany do przemywania oczu w ciągu dnia.

Roztwór soli fizjologicznej.

Woda solankowa działa jak naturalny środek dezynfekujący, dlatego doskonale sprawdza się w leczeniu zapalenia spojówek. Weź filiżankę wody destylowanej i doprowadź ją do wrzenia. Dodaj około 1 łyżeczki soli i pozwól roztworowi ostygnąć. Można stosować ten roztwór do przemywania oczu kilka razy dziennie. Ze względu na swoje zasolenie, woda morska jest również skuteczna w leczeniu problemu czerwonych oczu.

Ogórek.

Ogórek zawsze był używany do naturalnego leczenia ciemnych kręgów i obrzmiałych oczu. Składnik ten wykazuje również doskonałe rezultaty w minimalizowaniu objawów zapalenia i podrażnienia oczu. To dlatego, że ogórek ma właściwości chłodzące, które mogą łagodzić podrażnienia spowodowane zapaleniem spojówek, co czyni go jednym z najlepszych domowych środków na czerwone oczy.

Pokrój dwa cienkie plastry ogórka i umieść je w wodzie z lodem na około 10 minut. Następnie zdejmij plastry ogórka i połóż je na zamkniętych powiekach. Pamiętaj, aby przed wykonaniem tej czynności dokładnie umyć ręce.

Kwas borowy.

Kwas borowy ma łagodne właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Składnik ten jest przydatny w leczeniu problemów z oczami, takich jak łzawienie, uczucie pieczenia, suchość i zaczerwienienie itp. Oprócz oczyszczania oczu możesz również łagodzić podrażnienia dzięki właściwościom tego składnika.

Dodaj 1 łyżeczkę kwasu borowego do filiżanki przegotowanej wody. Kwas borowy występuje w formie kryształu lub proszku, więc bardzo szybko rozpuszcza się w gorącej wodzie. Roztwór ten stosować jako płyn do przemywania oczu za pomocą czystej szmatki lub wacików. Po użyciu kwasu borowego należy użyć ciepłej wody do dokładnego przepłukania oczu. Powtarzaj to 2 do 3 razy dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Ziemniaki.

Ziemniaki są podstawową żywnością w większości diet. Ale mało kto wie, że ten naturalny składnik jest jednym z najlepszych domowych środków na infekcje oczu.

Pokrój cienkie plasterki ziemniaka i połóż je na oczy. Poczujesz natychmiastowy efekt chłodzenia. Ziemniaki pomagają zmniejszyć zaczerwienienie i stan zapalny wywołany przez czerwone oczy. Pamiętaj, aby po umieszczeniu plastrów w oczach wyrzucić je i nie używać ponownie. Zrób to kilka razy dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Gorące lub zimne okłady.

Gorący lub zimny kompres może złagodzić prawie wszystkie infekcje oczu! W przypadku alergicznego zapalenia spojówek naprawdę pomocny jest zimny okład, ponieważ łagodzi obrzęk i swędzenie. Ciepłe okłady są najlepsze na wirusowe i bakteryjne zapalenie spojówek.

Weź czystą ścierkę i namocz ją w zimnej lub ciepłej wodzie. Wycisnąć nadmiar wody. Umieścić ściereczkę nad dotkniętym okiem i pozostawić na 5 do 10 minut. Zrób to 3 do 4 razy dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Należy unikać przykładania tej samej szmatki do obu oczu, zwłaszcza gdy zainfekowane jest tylko jedno oko.

Ocet jabłkowy.

Zaczerwienienia i stany zapalne mogą zostać błyskawicznie zredukowane z pomocą tego naturalnego składnika! Weź filiżankę ciepłej wody i dodaj do niej 1 łyżkę stołową octu jabłkowego. Za pomocą czystej ściereczki lub wacika nałóż go na oczy. Już po kilku minutach od aplikacji poczujesz się bardziej komfortowo. Czarna herbata.
Czarna herbata od dawna jest używana do pozbycia się czerwonych oczu. Herbata zawiera taninę, która pomaga zmniejszyć stan zapalny i swędzenie spowodowane zapaleniem spojówek. Herbata zawiera również bioflawonoidy, które pomagają zwalczać infekcje bakteryjne i wirusowe.

Weź 2 świeże, wilgotne torebki czarnej herbaty i umieść je na oczach na około 10 minut. Możesz też użyć torebek z zieloną herbatą lub rumiankiem. Kontynuuj tę czynność trzy lub cztery razy dziennie.

Nasiona kopru włoskiego.

Koper włoski to popularna przyprawa stosowana w różnego rodzaju kuchni. Ma działanie łagodzące, więc nasiona kopru włoskiego mogą zdziałać cuda przy zapaleniu spojówek. W rzeczywistości ból, który towarzyszy podrażnionym oczom, jest również znacznie zminimalizowany dzięki temu naturalnemu środkowi.

Zagotuj filiżankę wody i dodaj łyżkę nasion kopru włoskiego. Przykryć i pozostawić do namoczenia. Po ostygnięciu roztworu odcedzić go i użyć do przepłukania oczu. Zauważysz, że to naturalne remedium pomaga złagodzić ból, stan zapalny i zaczerwienienie.

Miód.

Miód ma doskonałe właściwości lecznicze i był stosowany w leczeniu różnego rodzaju problemów skórnych i zdrowotnych. Co ciekawe, ten naturalny składnik trafił również na naszą listę domowych sposobów na czerwone oczy.

Dodaj 3 łyżki miodu do dwóch filiżanek wrzącej wody i dobrze wymieszaj. Gdy mikstura ostygnie możesz użyć jej do przemycia nią oczu.