― Reklama ―

spot_img

Jak własnoręcznie przygotować idealne ciasto na naleśniki?

Przepis na Naleśniki Naleśniki to popularne danie, które jest uwielbiane przez wiele osób. Ich smak i konsystencja sprawiają, że są doskonałe na śniadanie, obiad, kolację...
Strona głównainternetSocial MediaJak zdobywać “Lajki” na FB? Masz z tym problem? Sprawdź jak zdobyć...

Jak zdobywać “Lajki” na FB? Masz z tym problem? Sprawdź jak zdobyć masę polubień!

Lajki, czyli polubienia i reakcje na nasze materiały na Facebooku to jeden z najważniejszych wyznaczników jakości i popularności. Niezależnie od tego, czy prowadzimy oficjalny profil marki czy nasze prywatne konto, chcemy aby było lubiane, a także zwiększało zasięg i było proponowane wielu innym osobom. W tym z pewnością pomaga duża ilość lajków naszych materiałów i profilu, które możemy zdobyć na różne sposoby. W tym tekście prezentujemy ciekawe pomysły na zdobywanie lajków na Facebooku.

Ciekawa i jakościowa treść

Zdecydowanie najlepszym sposobem na pozyskiwanie lajków na Facebooku jest stworzenie jakościowej, ciekawej i popularnej treści. Content tego typu zawsze będzie budził dobry odbiór w użytkownikach Facebooka, a dzięki temu będziemy mogli liczyć na dużą ilość lajków i reakcji. Aby stworzyć taki post, powinniśmy dobrać tematykę i formę treści do grup odbiorców, do których chcemy trafić. Następnie powinniśmy przygotować ciekawy i merytoryczny artykuł, który będzie poprawny i który będzie dawał konkretne korzyści odbiorcom. Treści powinny być również sformatowane i ciekawe wizualnie. Oznacza to dodawanie zdjęć, linków czy emotikon, a także w miarę możliwości pogrubień najważniejszych informacji czy stosowanie list punktowych. Nie powinniśmy również zapominać o tagach, a także prośbie o udostępnienie naszego materiału. To wszystko sprawi, że treści jakie dodajemy na Facebooku, będą wysoko oceniane. Im częściej oraz im więcej będziemy publikowali, tym na więcej reakcji możemy liczyć. Powinniśmy również dokładnie zaplanować dystrybucję treści i opublikować ją na wszystkich grupach tematycznych na których mamy możliwość.

Publikacja w grupie docelowej

Podpowiedzią z której powinniśmy skorzystać, jeśli chcemy uzyskać wiele polubień naszych postów, jest publikowanie w odpowiedniej grupie docelowej. Nikt inny nie zrozumie naszych treści tak dobrze, jak osoby zainteresowane daną tematyką. W tym celu powinniśmy dokładnie oznaczyć nasze posty, aby były poprawnie wyszukiwane w wyszukiwarce Facebooka, a także regularnie publikować na grupach tematycznych. Często w takich miejscach nasze posty będą budziły dyskusje, będą stawały się jeszcze bardziej widoczne na Facebooku i będą jeszcze częściej polubiane.

Ankieta lajk i serduszko

Aby uzyskać dużą liczbę polubień oraz reakcji na naszego, posta bardzo ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie ankiety obrazkowej. Jest to coraz częściej wykorzystywany sposób na zdobywanie lajków, który z drugiej strony jest również bardzo atrakcyjny dla odbiorców i czytelników naszych treści na Facebooku.

Ankieta taka polega na opublikowaniu posta z zapytaniem, którą odpowiedź wybierają czytelnicy. Może być to naprawdę krótkie pytanie z dwoma odpowiedziami, gdzie każdą odpowiedź symbolizuje inna reakcja – like, serduszko czy uśmiechnięta emotikonka. Dzięki temu użytkownicy, odpowiadając na ankietę w takiej formie, będą lajkowali nasz post. Jest to bardzo atrakcyjne pytanie dla wielu osób, gdyż w ten sposób, mogą wyrazić swoje zdanie, a także skorzystać z atrakcyjnego przerywnika w trakcie przeglądania nudnych i standardowych postów.

Ankieta tego typu jest dla nas bardzo korzystna, gdyż Facebook nie skupia się na powodzie dla którego użytkownicy lajkują nasze treści, a zaznacza jedynie, że są one popularne i wiele osób reaguje na nie. Poprzez to zwiększamy zasięg posta i naszego profilu. Jest to również bardzo prosty sposób na pozyskiwanie lajków, gdyż nie musimy tworzyć żadnych skomplikowanych treści, ani przeznaczać dużej ilości czasu na stworzenie takiej ankiety. Dobrym pomysłem jest wstawienie obrazka z zapytaniem, które będzie jeszcze bardziej ułatwiało skorzystanie z ankiety.

Lajki motywowane

Kolejnym sposobem na pozyskanie dużej ilości polubień na Facebooku jest wykorzystywanie lajków motywowanych. Są to polubienia, które są motywowane konkretnym naszym działaniem. Jak zatem działa taki mechanizm i na czym polega?

Bardzo dobrym przykładem jest stworzenie pewnego materiału lub wykonanie pewnej czynności, jeśli nasi odbiorcy pozostawią konkretną ilość polubień pod naszym postem. W ten sposób możemy oferować materiały dodatkowe, unikalne czy kontynuację pewnych serii publicystycznych. Możemy również organizować konkursy, gdzie warunkiem wzięcia udziału w nich będzie polubienie naszej wiadomości. Sposobów na motywowanie odbiorców jestem bardzo dużo. Lajki motywowane możemy zbierać w ogromnych ilościach, jeśli zachęta będzie odpowiednio hojna. Ten sposób pozyskiwania lajków działa bardzo dobrze zwłaszcza w zgranej i zaangażowanej grupie odbiorców. Jeśli zatem prowadzimy projekt i mamy stałych czytelników oraz odbiorców, warto go stosować. Osoby zaangażowane w nasz kanał będą chciały zapoznać się z kolejnymi materiałami, więc będą pozostawiały polubienia pod naszymi postami. Wykorzystując ten sposób pozyskiwania lajków, należy jednak pamiętać o umiarze. Zbyt częste wykorzystywanie go i “szantażowanie odbiorców” może skończyć się utratą zaufania i sympatii do naszej osoby. Jeśli jednak niekorzystny z niego, warto robić to okazjonalnie, jeśli chcemy pozyskać większą ilość polubień.

Kupowanie lajków

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych sposobów pozyskiwania lajków na Facebooku jest ich kupowanie. Choć może brzmieć to nieco niedorzecznie, jest to znany i prowadzony na szeroką skalę proceder. W sieci znajdziemy wiele agencji z marketingowych, platform czy nawet profil na Facebooku umożliwiających kupowanie lajków lub ich wymianę za aktywność z naszej strony. Co ciekawe wiele topowych gwiazd czy influencerów korzysta z tych sposobów, kupując nieprawdopodobne ilości polubień.

Ogólnie operacja jest bardzo prosta. Wystarczy zarejestrować się na konkretnej platformie, gdzie możemy kupować lub wymieniać polubienia, a następnie wpłacić środki i zamówić konkretny pakiet. Na niektórych platformach będziemy mieli również możliwość wybrania kraju z którego mają pochodzić polubienia, a także pozostawienie naszych polubień, kiedy rozliczamy się barterowo – like za like.

Ten sposób kupowania i zdobywania polubień ma przede wszystkim dużą zaletą w postaci natychmiastowej reakcji. Jeśli zakupimy lajki, pojawią się one w dużej ilości w krótkim czasie na naszym profilu. Jest to często niemożliwe do osiągnięcia innymi naturalnymi sposobami. Nie musimy również poświęcać czasu na tworzenie materiałów, a także zajmować się naszym profilem. Jeśli przeprowadzimy w odpowiedni sposób całą akcję lajkowania, nasz profil może stać się popularny i zyskać spory zasięg, dzięki czemu następne lajki będą pochodziły już od żywych i normalnych użytkowników Facebooka. Minusem kupowania lajków jest możliwość nałożenia kary na nasz profil. Jeśli robimy to w nieodpowiedni sposób np. nienaturalnie, pozyskując duże ilości lajków w krótkim czasie, nasz profil może zostać ograniczony lub całkowicie zablokowane. Będzie to zwłaszcza problematyczne, jeśli wkładamy dużo wysiłku w prowadzenie naszego profilu.